Menu
Home Page

Who's Who

Meet the Staff 2018-2019

Senior Leadership Team

  • Clare Harding - Head Teacher
  • Sarah Austin & Hollie Raybold - Deputy Head Teachers
  • Helen Jackowska - Assistant Head Teacher/SENCO

Extended Leadership Team

  • Sarah Austin - Key Stage 2 Leader
  • Hollie Raybold - Key Stage 1 Leader
  • Alanna Clarke - Early Years Foundation Stage Leader

Key Stage 2 Teaching Team

  • Sarah Austin - Class 6A - Year 6
  • Mark Bellamy - Class 5/6B - Year 5/6
  • Darrell Hynd - Class 5GH - Year 5
  • Natale Gladders - Class 5GH - Year 5
  • Debbie Scrivener - Class 4S - Year 4
  • Shaunna Thomas - Class 3/4T - Year 3/4
  • Joshua Gregory - Class 3G - Year 3

Key Stage 2 Teaching Assistants

  • Hayley Bone
  • Chris Smith
  • Chris Martin
  • Molly McGuire

Key Stage 1 Teaching Team

  • Joel Barber - Class 2B - Year 2
  • Charlotte Kelly -  Class 2K - Year 2
  • Lucy Smith - Class 1S - Year 1
  • Hollie Raybold- Class 1R - Year 1

Key Stage 1 Teaching Assistants

  • Sumara Anbar - Key stage 1 Support Team Leader
  • Jill Kirk 
  • Thespo Yerolemou
  • Emma Stocks
  • Shela Nessa
  • Sue Radford
  • Sarah Harding

Early Years & Foundation Stage Teaching Team

  • Claire Smythe - Nursery
  • Alanna Clark  - Nursery - (Currently on maternity Leave)
  • Rebecca Waterfield - KS1 PPA Cover (Currently on maternity leave)
  • Harriette Bradley - Foundation Stage 2
  • Hannah Denton - Foundation Stage 2 (Currently on maternity leave)
  • Janine Fitzpatrick - Foundation Stage 2
  • Heidi Hough - Foundation Stage 2

Early Years & Foundation Stage Teaching Assistants

  • Catherine Hallam- Foundation Stage 2 Support Team Leader
  • Lauren Johnson
  • Nicola Kyte
  • Marie Goodwin
  • Natalie Bowler

Support and Pastoral Team (Whole School)

  • Gail Dixon - Parent Support Advisor
  • Monika Kmieckowiak - Lead TA for English as an Additional Language support.
  • Tina Peabody - Lead TA for pastoral and behaviour support.
  • Teresa Harvey - Pastoral and behaviour support
  • Julie Wyles - Creative Assistant
  • Sue Mellors - Speech & Language Teacher (Key stage 1)
  • Corinna Brown - Extended Schools' Co-ordinator

KItchen Staff

  • Sarah Manley - Chef
  • Erica Fenton

Midday Supervisors

  • Tammy Grant - Senior Midday Supervisor
  • Jodi Radford - Senior Midday Supervisor
  • Hayley Throssell-Knowles - Senior Supervisor
  • Stacey Goodwin
  • Asta Hill
  • Janine Preston
  • Emma Musson
  • Tammy Carrington

Strategic Support Team

  • Caroline Evans - Office Manager
  • Stephen Goodall - Site Manager
  • Kieron Peabody - Assistant Site Manager
  • Allan Elvidge - Site Staff
  • Jennifer Handy - Admin/Attendance Officer
  • Donna Kelly - Admin Assistant
Top